späť na všetky blogy

americké mládenca a dievčaťa príhody a skúsenosti…

Dnes len tak nahrubo a dúfam, že sa k tomu ešte vrátime: Boli sme v Amerike a trochu aj v Kanade. Náš druhý trip tohto druhu tento krát prebiehal pozvolnejšie, 6 koncertov za 22 dní a štyri úplne odlišné mestá, v ktorých sme pobudli.

Po 15 rokoch sme sa a trochu aj nechtiac vrátili na dve miesta, ktoré stoja ako pomníky na začiatku nášho vzťahu, Coney Island, baby:-) a Niagara falls. Veľa valiacej sa vody na obidvoch miestach (áno je to tá istá voda, ktorá sa je v našich textoch, ktorá sa vyparuje a padá trebárs aj na Karpaty a zlieva sa do Dunaja, kto vie?)

Z New Yorku nesieme pozdravy od Markéty Irglovej, ktorá nahráva práve svoj druhý sólový album na Islande. V Chicagu ešte stále fúka, a vietor prudkú vodu hádže o breh, vlny ako na mori. (zase voda:-) Vďaka Igor Mikoláška za azyl ! 2 koncerty a dlhý presun – presne 29 hodín – vlakom do Austinu, ktorý sa na konci marca mení na obrovské mravenisko úzko orientovaných mravcov. SXSW festival priláka každý rok tisíce muzikantov a pravdu povediac, chvíľami je to tam na neprežitie. Chvalabohu sme strávili čas mimo festivalu na vidieku (vďaka Tom Besson 🙂 a sedeli často na terase domu a počúvali hudbu, ktorú sme nikdy predtým nepočúvali (Gillian Welch, Nickel Creek a veľa ďalších)… jedli jedlá, ktoré bežne nejeme (tex mex) a užívali si skoro tropické teplé počasie našťastie pod mrakom. 2 koncerty a ešte dlhsí presun Austin – Toronto.

V Toronte sme boli prvý krát a dobre nám padlo, že nás zase niekto prichýlil (vďaka Richard Štilicha 🙂 Výborná konferencia, kde sme sa okrem iného zoznámili s nejakými dôležitými ľuďmi z hudobného biznisu, pobrali rozumy a ja som uplietla asi 20 cm šálu – nestrácam čas! 2 koncerty a prelet cez mláku do Prahy.

Po asi 8 rokoch sme hrali zase s bubeníkom slávny koncert Departure v Roxy – vďaka Milanovi Caisovi, ktorý si nás pre túto príležitosť vybral a všetko s nami naskúšal. Zahrali sme spolu päť naších piesní a jednu od Tata bojs. Bol to jedinečný zážitok hlavne pre nás, ktorý sa zrejme nezopakuje v takomto rozsahu a nemáme z neho žiadny záznam. To aby ste nabudúce vedeli, že žiadne nabudúce nie je 🙂 TERAZ a Nebudeme se opakovat !

späť na všetky blogy


sk_SK