späť na všetky blogy

každý chce to, čo nemá

Každý chce to čo nemá. Lebo keď to už má, tak prečo by to chcel. Teda už potom netúži a túži po niečom inom. A tak stále dokola. Čo chýbalo nám? Bubeník a nahrať plnokrvnú hudbu naživo, tak aby sme tam boli celý čas prítomní, celými našimi telami, hlavami, myšlienkami: na jednom mieste naraz. Teraz.

Je to asi tak ako u hercov, po tom čo točia len filmy, kde sa sníma všetko po kúskoch, tu pohľad, tu veta, tu záber na ruku, tam odchod z miesta, zadumaný pohľad, tri vety – majú chuť si zahrať poriadne divadlo, byť tam celý čas, užiť si tú srandu s ostatnými hercami, dokonca aj keď sa hrá dráma.

Po piatich albumoch Dlhých dielov, troch radových Longital, jednom live (nechtiac zosnímanom na koncerte), jednom remixovom a jednom muzikálovom soundtracku (dokopy 11 albumov, áno vidíte správne) – sme si pred seba postavili úlohu veľkého kalibru. Skladby ktoré boli pôvodne vytvorené laboratórnym spôsobom na pôvodných albumoch sú tentoraz nahrané naživo, naraz a bez editovania, vrátane spevov. Vízia nášho nového albumu bola pravdivosť po všetkých stránkach – od textov až po hudobné a zvukové prevedenie. Bez aditív a konzervantov. Náš cieľ bol zachytiť život v hudbe a jediný človek s ktorým sme si to vedeli predstaviť bol Ondřej Ježek, vizionár, zvukár, producent a muzikant.

LONGITAL: A TO JE VŠETKO?
Shina: basgitara, slák, spev, Daniel Salontay : gitary, sláky, spev – Marián Slávka: bicie, klavír, spev, fender piano – Ondřej Ježek: producent, zvuk, e-bow gitara
Vychádza na Slnko records 14.5.2015

späť na všetky blogy


sk_SK