back to all blogs

Meno, obal, strom (Dano, Shina)

Dlho sme rozmýšľali nad názvom albumu. Pieseň ‚A to je všetko‘ je záverečnou piesňou predchádzajúceho radového albumu ‚Teraz‘ z roku 2010. Odvtedy sme kvôli prechodu na akustický zvuk nenahrávali ale radšej skúmali na koncertoch kam nás to celé vedie. V jeden moment mi preblesklo v mysli že každý moment, a aj každá pieseň má byť prežitá tak, aby mohla byť posledná.

‚A to je všetko‘ má pre mňa osobne veľmi zvláštny význam. Je o pocite keď sa niečo neodvratne končí, je to mimo dosah našej vôle a zároveň vzniká akýsi pocit priestoru, beztiaže, ako zárodok čohosi, čo ešte nie je ani tušené. Vnímam ten názov skôr ako otázku než konštatovanie, preto ten otáznik. A tešenie sa na to, čo prichádza, nech je to čokoľvek. (Dano)

O fotografii stromu (Shina)
Tá fotografia je čistý analóg, čiže presne to k čomu sme sa aj my po rokoch dopracovali, po tom, čo sme odložili elektroniku. Napriek hustej textúre a rôznym zvukom, ktoré môžu znieť záhadne, všetka hudba vychádza z našich rúk a hlasov. A pri tej fotke tiež: napriek tomu, že tam v zadnom pláne vidieť množstvá okien, ktoré nahromadením vytvorili textúru a aj koruna stromu vyzerá nepravdepodobne, a vyvyoláva dojem, že je digitálne spracovaná – nie je. Je to čisto výsledok vrstvenia na film. Skoro by sa dalo povedať že to vyzerá ako obraz.

back to all blogs


en_US