You are here

2019-12-14 20:00:00, Trnava

Koncert Longital pri príležitosti vydania nového albumu Mauna

Nový album Longital Mauna vychádza 20.9.2019 vo vydavateľstve Slnko Records. V Bombure Brezno ho skupina predstaví na koncerte 15.11. 2019. Mauna v indickej filozofii znamená ticho a v etymológii hmyzu zase druh afrických motýľov Geometridae s fascinujúcou kresbou na krídlach. Skupina známa majstrovskou prácou s dynamikou prinesie obrazotvorné piesne inšpirované mnohými podobami ticha, ktoré vie byť miestami aj hlučné. Nový album je pokračovaním spolupráce s legendárnym pražským producentom Ondřejom Ježkom (studio Jámor). Tvorivý tím tak nadväzuje na predchádzajúci album Divoko (2016), ktorý bol nominovaný na cenu RadioHead Awards v kategórii Album roka a českou kritikou zaradený mezi najzaujímavejšie slovenské albumy (Musicserver).

~~~

Longital je stálicou slovenskej a českej hudobnej scény scény, a zakladateľom prestížneho slovenského vydavateľstva Slnko Records. Za 18 rokov existencie má skupina na konte 12 albumov a koncerty v 12-tich krajinách Európy, v USA a Kanade.

Jiří Moravčík, hudobný kritik a spoludramaturg Colours of Ostrava napísal o Longital: "Slovenské trio s dokonale jasným zábleskem geniality. Tvůrci písňových obrazů nasátých rockem, folkem, osobitou poezií a nepravděpodobným druhem experimentátorství. Hudba, která do vás napumpuje pyrotechnickou energii a vzápětí hladivě uvede do stavu levitace. Shina hraje na baskytaru, zpívá, tančí. Dano připomíná šťastného džina vypuštěného z lahve a nad zvukem jeho kytary musíte přemýšlet, jestli se vám nezdá. Longital přicházejí v nejlepším: rozšířeni na power trio o fenomenálního bubeníka a pianistu Mariána Slávku…“

City: Trnava

Venue address:

Malý Berlín
Štefánikova 4
917 01 Trnava
Slovakia

Venue link: Malý Berlín - Mauna Tour

Date, time: Sat, 12/14/2019 - 20:00

Buy tickets: vstupenky/ tickets