späť na všetky blogy

ako bežci na spomalených záberoch

Nový rok sa začal, ale tak akosi pomaly, aspoň pre nás. Rozbiehame sa ako bežci na spomalených záberoch v televízii, doťahujeme každý pohyb ako keby išlo o všetko, ale zase nejde o nič, ako vždy a toto si musíme často pripomínať, aby sme nezablúdili v zbytočných činnostiach a nárokoch na samých seba. Skrátka netreba to preháňať.

Nominácie na RadioHead Awards
LONGITAL SUITA pokračuje
LONGITAL a LENKA DUSILOVÁ & Baromantika v brnenskom Sone
Dlhé diely a Slnko records majú 15 rokov


Nominácie na RadioHead Awards
Vždy na začiatku roka sa hodnotí, čo bolo v minulom najlepšie. Aj keď ideálne by bolo sa tým už nezaoberať a začať pekne nanovo. Lenže… Radio_FM vyhlasuje RadioHead Awards a je to pekná tradícia, ktorú si ceníme. Ak by ste chceli zahlasovať za náš album A to je všetko?, ktorý sa ináč mimoriadne vydaril alebo singel Som modré more, zájdite sem a ohláste, že sa Vám páčili najviac.
https://www.radiohlavy.sk/prihlasenie/

LONGITAL SUITA pokračuje
Program, s ktorým sme tak šťastne otvorili na jeseň minulého roka festival Konvergencie nás chytil a drží sa nás. Našu trojčlennú zostavu doplnilo sláčikové kvarteto (1. husle – Štefan Filas, 2. husle – Milan Adamec, viola – Slavo Solovic a violončelo – Jozef Lupták). V Solovicových aranžmánoch sme zahrali a nahrali piesne z albumu A to je všetko?. Na marec chystáme vydanie albumu Longital Suita a 4 koncerty v slovenských mestách. Tu je ukážka ako to znie, na začiatku aj úryvok z toho, ako sme program pripravovali:

https://youtu.be/3emo4osOp6w

21.3. Bratislava, Trochu inak v SND (hudobný hosť v show Adely Banášovej)
Predpredaj: https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1021256&_ga=1.1015109…
22.3. Košice, Kasárne Kulturpark
23.3. Banská Bystrica, Záhrada
24.3. Hlohovec, Empírové divadlo
Predpredaj: https://www.slnkorecords.sk/koncerty

LONGITAL a LENKA DUSILOVÁ & Baromantika
Na jar zatiaľ chystáme jeden spoločný koncert, ale zato dosť špeciálny. Pripravujeme si úplne nové spoločné piesne, ktoré zahrá Baromantika a Longital spolu.
30.3. Brno, Sono centrum
Predpredaj: https://goout.cz/cs/listky/lenka-dusilova-baromantika-oslava-zivota+host…

Dlhé diely & Slnko records 15 rokov
Áno je to už tak dávno. V zime 2001 sa pre nás udiali dve dôležité veci, vznikla kapela Dlhé diely, z ktorej sa neskôr stal Longital a vzniklo vydavateľstvo Slnko records.
Ak máte chuť si zaspomínať, zájdite na www.facebook.com/longital. Vždy v utorok, štvrtok a v nedeľu Vám prinášame jednu pieseň z archívu – nájdete ich aj na https://www.youtube.com/user/dlhevideodiely.

Zima a mokro je a ešte chvíľu bude, nevadí
Vaši Shina, Dano, Marián
www.longital.com
www.facebook.com/longital

späť na všetky blogy