späť na všetky blogy

Divoko na viac spôsobov

Jesenná úroda jabĺk je už skoro celá v pivnici, slivky a hríby vysušené, pálenka v procese a už len zimné hrušky sa hompáľajú na vetvách a skáču dole z nedočkavosti.


LONGITAL SUITA Tour
My traja z Longitálu sa opäť spojíme so sláčikovým kvartetom a precestujeme krížom krážom celé Slovensko, aby sme Vám priniesli náš zatiaľ najväčší a najdobrodružnejší hudobný projekt. Vo výrazne omladenom kvartete budú s nami hrať Fero Ferienčík, Milan Adamec – husle, Slavo Solovic – viola a anranžmány, a Matej Tkáč – violončelo.
Uvidíte nás v týchto mestách, vždy o 19:00:
13.10. Trnava, Malý Berlín
14.10. Košice, Kasárne Kulturpark
15.10. Žilina, Bábkové divadlo
19.10. Bratislava, Nová Cvernovka
20.10. Banská Bystrica, Záhrada (festival Barbakan)

Lístky nájdete na https://www.ticketportal.sk/Event/Longital_Suita
V Bratislave, Košiciach, Žiline a Banskej Bystrici môžete kúpiť aj krásne vytlačené lístky na miestny koncert v predajni Artforum, a dostanete k tomu CD Longital Suita s 30% zľavou.


Divoko live na videu
Teraz, keď už máte lístky, sa už v kľude môžete tešiť na koncert a na nové skladby, ktoré nie sú na albume. Jednou z nich je úprava piesne Divoko a takto sme ju zahrali na minuloročnom Radio Head Awards Festival vo veľkolepej koncertnej sále Slovenského Rozhlasu. Tí čo boli sa možno nájdu aj v záverečnom standing ovation:

https://youtu.be/Wp3G2GuAwSk

Čierno-biele video natočili, zostrihali a odfarbili Braňo Vincze a Viktor Cicko (terminológia ako z kaderníctva), a červenú korunu mu nasadila animácia Mišky Mašánovej. Všetci traja umelci sú naši dlhoroční spolupracovníci a podpísali sa pod viaceré videá Longital, za čo im patrí náš obdiv a neskonalá vďaka.

A ďakujeme Fondu na podporu umenia za pomoc, bez ktorej by sa nám takýto veľký cirkus organizoval veľmi ťažko. 


Album Divoko na vinyle! 
Áno, je to tu, Vaše sny sa splnili, na koncerty Suity povezieme ešte teplé LP platne nášho ostatného albumu. Poctivý 180 gramový vinyl dodá Vášmu obľúbenému albumu patričnú váhu a zvuk, a otvárací obal ulahodí aj tým z Vás, ktorí sa na platne zatiaľ len radi pozeráte. Vlci alebo Shina v červených šatách fotená pod vodou – na stenu každej obývačky! My sme si pri tej príležitosti zaobstarali aj gramofónový prístroj a musíme uznať, že je to veľký poslucháčsky zážitok. 

Album si môžete objednať na https://www.slnkorecords.sk/longital/divoko, ale prví a s podpismi ho budete mať Vy, čo prídete na októbrové koncerty Suity. 


Masaryk/Štefánik a Dano na vrtuli
Dano v týchto dňoch finišuje s hudbou do divadelnej hry Masaryk/Štefánik autora Petra Pavlaca v réžii Patrika Lančariča. Chlapci sa pekne vyhrali s historickou témou a odvážne vykročili mimo čas a možno aj zemeguľu. Vskutku československý projekt bude mať hneď dve premiéry: 27.10. Zlín Městské Divadlo a 28.10. Bratislava divadlo Aréna. Všímaví vedia, že dátumy neboli vybrané náhodne. Pokiaľ ste netušili, že Masaryk a Štefánik písali aj hudobné alebo rapové texty a že na vrtuli z lietadla sa dá komponovať hudba, utekajte sa podívať. Predpredaje na divadelných weboch.


MMXIX
Začiatok roku 2019 nám prinesie vypustenie vesmírneho ďalekohľadu CHEOPS ktorého poslaním je sledovať vznik planét mimo slenečnej sústavy. Takže ak máte klub alebo festival a chýbame Vám, kľudne sa nám ozvite, lebo plánujeme už budúci rok. Ale nejaký last-minute by sme ešte zvládli aj do vypustenia Cheopsa na obežnú dráhu.

Vaši Dano a Shina z Dlhých Dielov a čerstvý otec Marián z Trnavského mýta.

www.longital.com
www.facebook.com/longital

späť na všetky blogy


sk_SK