späť na všetky blogy

Cena Nadácie Tatrabanky za Umenie 2010 v Kategórii hudba pre Longital

Najlepší idú za nami! Vďaka všetkým za dlhoročnú podporu, za to že ste si kúpili cédečka a prišli na koncerty – to Vaša podpora nás priviedla až sem. Ďakujeme akadémii, porote a Nadácii Tatra Banky.

Bratislava 21. novembra (TASR) – Nadácia Tatra banky ocenila v sobotu večer (20.11.2010) v jubilejnom 15. ročníku desiatku slovenských umelcov za významné umelecké výkony v uplynulom roku. Počas slávnostného galavečera v Slovenskom národnom divadle si cenu v oblasti audiovizuálnej tvorby, filmu a televízie prevzal Martin Huba za herecký výkon vo filmoch Kawasakiho růže a Tri sezóny v pekle, v kategórii divadlo Jana Oľhová za stvárnenie postavy Arsinoe v hre Mizantrop, za oblasť hudby Šina a Daniel Salontay za album Longital Long Live, v kategórii literatúra Ľubomír Feldek za preklad trojice Shakespearových diel Hamlet, Romeo a Júlia, Othello a v oblasti výtvarného umenia Daniel Fischer za výstavu 8 statočných – vynáranie, inštalovanú v bratislavskom Dom umenia.

Cieľom Nadácie Tatra banky je takýmto spôsobom oceniť osobnosti slovenskej kultúry a poskytnúť im priestor pre vznik ďalších špičkových diel. Nadácia Tatra banky už od roku 1996 každoročne oceňuje osobnosti, ktoré svojim dielom v poslednom roku prispeli k rozvoju slovenského umenia, či už vo filme, literatúre, hudbe, na divadelnej scéne alebo vo výtvarnom umení. Od roku 2008 je navyše v každej uvedenej kategórii osobitná cena Mladý tvorca, ktorú získava mladý umelec aktívne pôsobiaci v niektorej umeleckej oblasti. V súčasnosti má porota týchto členov: Jozef Bednárik, Eva Borušovičová, Viliam Klimáček, Laco Lučenič, Peter Michalica, Mário Radačovský, Ján Hoffstädter, Emil Horváth ml., Miroslav Uličný a Peter Princ.

späť na všetky blogy


sk_SK