späť na všetky blogy

Lietajúci koberec Brno-Nitra-Brno

“Lietajúci koberec Tour” máme za sebou: Brno-Nitra-Brno.

Brno. Začali sm s tanečníkmi a majstrami svetla a zvuku Moravská galerie v Brně na multimediálnom predstavení XX. IMMEDIATUS / TERAZ TU. Tanečníci rozvíjali techniku tzv. instantnej choreografie a nás si vybrali ako hudobnú zložku. Predstavenia bývajú instantnou kompozíciou niekde medzi abstraktným obrazom a čistou kompozíciou. Podobné zážitky a skúsenosti nás v minulosti posunuli ďalej (napríklad album Výprava – Voyage vznikal paralelne s tvorbou hudby pre české divadlo Continuo).

Nitra. Sme šťastní, že sa koncert na dlažbe pred kníhkupectvom Pod Vŕškom uskutočnil. Keď sme prichádzali autom od Brna, mali sme v pätách búrku. Tú, ktorá nás v predchádzajúci deň na nádvorí Moravskej galérie počas generálky tanečno hudobného predstavenia IMMEDIATUS dvakrát prinútila zbaliť koberec. Tretí príchod búrky v Brne hodinu pred predstavením znamenal, že sme za 15 minút presunuli všetku techniku dovnútra, do barokovej sály galérie.

V Nitre by sa toto cvičenie nedalo opakovať lebo interiér malého milého Kníhkupectva Pod vŕškom by poňal koncert ledva pre personál. Našťastie nás búrka obišla. No a sily na hudbu nám vystačili akurát tak do konca. Pred rokmi sme si do kapelového zápisníka napísali: “kto povedal že to bude ľahké?”. Už si nepamätáme okolnosti, ale odkaz do budúcnosti je jasný: koncerty na koberci pod holým nebom sú super, ale nabudúce najradšej v Kalifornii. Kľudne si nás tam pozvite.

Brno. OBRovská radosť, nečakane sme zahrali na ObrFest v Brno-Obřany. Hlavná scéna, skvelý Line-up. Keby sme chceli stretávku s našimi spriaznenýmihudobníkmi z ČS scény, vyzeralo by to skoro takto! Dážď bol aj na tejto zastávke lietajúceho koberca v plnom prúde a nezostávalo nám nič iné len pozvať k nám na pódium tých z publika, ktorí sa rozhodli ostať napriek vode.

späť na všetky blogy


sk_SK