späť na všetky blogy

MAUNA tour

Osemnásť rokov na scéne, deväť štúdiových albumov a desiaty na ceste. K tomu hudba do filmov, divadiel a živé akustické aj sláčikové nahrávky. Oceňovaná skupina Longital v septembri vydala nový materiál pod názvom Mauna a predstaví ho na československom koncertnom turné.

Čo môžeme od neho po nedávnych pozoruhodných sólových odbočkách všetkých troch členov kapely očakávať? Novú synergiu, nahromadenú energiu a Longital 2.0 v top forme a dokonalej žánrovej neuchopiteľnosti. 

Mauna je havajské slovo pre horu alebo tiež názov kmeňa afrických motýľov, ktoré sa vyznačujú zaujímavými geometrickými vzormi na krídlach. Viac ako geometriu v hudobných motívoch sa však oplatí hľadať ešte tretí význam pochádzajúci z hinduistickej filozofie, ktorým je pre Longital ticho. Nie v doslovnom zmysle, ale skôr v rovine vnútorného pokoja. 

Novinka znie, akoby akoby Shina, Dano Salontay a Marián Slávka s ľahkosťou spojili všetky žánrové obdobia, projekty a svety, ktorými si za posledné roky prešli. Nechýbajú zimomriavkové sláčikové momenty, orchestrálne aranžmány, zbor, klavírne plochy ale tiež experimentálne zvukové výlety, analógová elektronika a prvky vážnej hudby.

Longital sú známi veľmi energickým koncertným výrazom, ktorý sa často líši od štúdiových nahrávok a dodáva im živelnosť. Vzájomná komunikácia medzi hudobníkmi a improvizácia robia každý koncert jedinečným. Živé prevedenie albumu bude napínavé, prekvapujúce a radostné.

Český krst albumu sa uskutoční 23. novembra v pražskom Paláci Akropolis a slovenský 28. novembra v bratislavskom Majestic Music Clube spoločne s krstom očakávanej druhej nahrávky Kataríny Málikovej.  

Aktuálne termíny Mauna Tour:
10. 10. – Žilina, Stanica – Záriečie
17. 10. – Zlín, Zelenáčova Šopa
19. 10. – Vsetín, Tři opice
28. 10. – Brno, Kabinet Múz 
25. 10. – Prešov, Christiania 
   7. 11. – Olomouc, Jazz Tibet Club 
   8. 11. – Česká Třebová, Modrý Trpaslík
 15. 11. – Brezno, Bombura
 23. 11. – Praha, Palác Akropolis – český krst albumu Mauna
 28. 11. – Bratislava, MMC – krst albumu Mauna + Katarína Máliková_krst albumu Postalgia
 14. 12. – Trnava, Malý Berlín
 19. 12. – Banská Bystrica, Divadlo Štúdio Tanca 

Klip, nahrávku albumu a turné z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vždy aktuálny zoznam miest nájdete tu: https://longital.com/sk/concerts

 

 

 

späť na všetky blogy


sk_SK