späť na všetky blogy

Pohľad dozadu, pohľad dopredu

Pohľad dozadu: Rok 2011 bol pre nás veľmi zaujímavý a poučný. Hneď na jeho začiatku sme boli lyžovať a ku koncu týždňa sme objavili modré značky. To sú tie na ktorých nešportujete, ale sa len veziete a obzeráte si veľhory. Po návrate nás opustila navždy jedna blízka osoba a potom sme si povedali, že ok, tento rok pôjdeme po modrej, žiadne snaženie, budeme oddychovať a vychutnávať si jazdu. A pritom sa trochu obzerať a kochať sa. Aj sa nám to chvíľu darilo, ale potom sa to nejako rozbehlo a bolo.

Bolo toho veľa. Na záver koncertnej sezóny sme si okrem pár koncertov s Tata Bojs, zahrali nejaké veľmi špeciálne koncerty, napríklad na Novej scéne Národného Divadla v Prahe s projekciou VJ Kufrík Brothers, alebo v Štúdiu Tanca Banská Bystrica so živými tanečníkmi. A medzitým sme pozvali na Slovensko a do Čiech na niekoľko koncertov ukrajinské duo Zapaska a zahrali si napr. aj v Berline, Novom Sade, Egeri, Viedni, Gente, Angers… a aj na slovenských festivaloch Žákovic open alebo Grape… Všade bolo pekne a niekde aj veľmi horúco 🙂

Pohľad dopredu: v januári lyžujeme (čo sa asi dozvieme?) a nahráme cover pre Mňágu a Žďorp, ktorá oslavuje okrúhle narodeniny, vo februári pokračujeme v spoločných koncertoch so Zapaskou, v marci zahráme na SXSW v Austine, Texas a na Canadian Music Feste v Toronte. Na konci marca si zahráme v Prahe so živým bubeníkom a nie je to nikto iný ako Milan Cais z Tata Bojs. A pár dní na to by mal byť veľký bratislavský koncert na festivale Hory a mesto – s projekciou Kufrík brothers a s použitím fotiek Juraja Kováčika. Hej hej, dobré semená sme zasiali. A to ešte dúfame, že sa nám snáď podarí niekde zreprízovať koncert s tancom !

Na druhú polovicu roka plánujeme nahrávanie novej platne a všetko čo k tomu patrí – bude to naša deviata platňa, keď nerátam remixy a bude sa volať Longital: Divoko. Ak všetko dobre pôjde, budeme na jej vizuálnej stránke spolupracovať s Evou Delinčákovou, ktorá nám urobila animovaný klip Von Von a skúsime to celé preniesť aj na pódium.

späť na všetky blogy


sk_SK