späť na všetky blogy

Tour jeseň 2014

Trochu histórie. Náš posledný bubeník Marián Slávka. V roku 2002 ešte ako teenager s nami nahral pod názvom Dlhé Diely album TU a o rok neskôr album Šina: In Virgo. A hral nielen na bubny, ale aj na klávesy, kombinácia nevídaná často a pre nás úplne zásadná. Potom sa na celú jednu dekádu vytratil z nášho

sveta do prvej ligy slovpopu. Našťastie to prežil a ostal originál. Do nášho sveta sa vrátil minulý rok, keď začal spolupracovať s Katarziou a projektom Oskara Rózsu Hrana a úplne nás dostal keď s Vladislavom Šarišským a Filipom Hittrichom založili progresívne jazzové trio Talent Transport, ktorého debutový album vychádza na Slnko records: https://www.slnkorecords.sk/index.php.

V posledných dvoch rokoch sme aj my prešli zaujímavým hudobným vývojom, keď sa nám už odnechcelo babrať sa s elektronikou a s príchodom Danovej akustickej gitary Lakewood sme sa výrazne posunuli k akustickému hraniu. Nový zvuk sme testovali na mnohých koncertoch a nielen sami, pár koncertov s nami zahral Milan Cais (Tata bojs) a o niečo viac Stroon (vibrafón, klavír, bubon). Domáce koncerty, ukrajinské šnúry a aj vystúpenia na veľkých pódiách nám potvrdili, že je to správny smer.

Takže, než sa už konečne pustíme do nových pesničiek, vyvrcholením tohto obdobia bol 🙂 náš spoločný koncert s Mariánom Slávkom v Bratislave na Waves festivale. Katarzia nám urobila malý záznam z pesničky A to je všetko? – pozrite si:
http://www.youtube.com/watch?v=0PYcraQJ9Fw&feature=youtu.be

S Mariánom teda chystáme aj ďalšie koncerty – budú označené & MS – pozrite dole. A zároveň, píšte nám, ak by ste mali záujem o koncerty Longital & MS, skúsime nájsť nejaké termíny, ktoré by vám vyhovovali.

Takže pokračujeme v našej nekonečnej výprave vo dvojici alebo & MS
podrobnosti ku koncertom nájdete na http://www.longital.com/sk/concerts

SK/CZ?
10.10. Brno, Sál Břetislava Bakaly?
11.10. Blansko, festival Kolotoč
?14.10. České Budějovice, Horká Vana
?15.10. Praha, Alibi?
16.10. Plzeň, Anděl
?17.10. Litoměřice, Letní Kino?
18.10. Klatovy, Jendorožec
?19.10. Příbram, domáci koncert?
24.10. Topoľčany, Nástupište 1-12 & MS
25.10. Nitra, Staré divadlo, club Tatra & MS
?07.11. Bratislava, Urban House spolu s Paul Armfield (UK) & Katarzia?
13.11. Banská Bystrica, Záhrada? & MS
14.11. Zvolen, Džezva?
15.11. Košice, Tabačka spolu s Hviezda?
21.11. Budišov nad Budišovkou
29.11. Levice, café Na kus reči

späť na všetky blogy


sk_SK