späť na všetky blogy

Zoči voči a naživo

Náš posledný koncert so živým publikom bol v Olomouci na konci februára a Český Rozhlas ho prenášal v živom prenose aj so skvelým obrazom a zvukom, tu je záznam https://youtu.be/aK3pf0qdnhg  Vtedy sme ešte netušili čo nám to napovedalo: že na najbližšie mesiace to bude jediný spôsob ako sa koncertne spojiť s posucháčmi. Stáli sme potom pri zrode online festivalu Plody doby, ktorý myšlienku online koncertov dotiahol do dokonalosti a vďaka trom skvelým tímom uskutočnil desiatky prenosov. Veci sa menili aj u nás doma: Dano už pred rokom začal učiť “život s gitarou” svojich žiakov, preniesol zo svojho krásneho štúdia aj do online priestoru a dokončil inštrumentálny album Zaobraz ku výstave obrazov svojho otca ktorý vychádza 12.6.. Shina sa venovala práci v Slnko Records a práci s hmotou: zveľadila našu okrasnú záhradu na Dlhých Dieloch a založila zeleninovú záhradu na chalupe a venuje sa vzniku Hudobnej únie Slovenska ktorej cieľom je pomôcť vedeniu tejto krajiny pochopiť situáciu na hudobnej scéne a urobiť rozumné rozhodnutia aby hudobníci na Slovensku mohli začať koncertovať. A zmeny nastali aj v našej skupine, ktorá na budúci rok oslávi dvadsiate výročie. Dva týždne pred dôležitým koncertom, podobne ako v roku 2002, odišiel od nás Marián Slávka. Strávili sme spolu päť veľmi plodných rokov za ktoré sme vďační a prajeme mu veľa radosti v iných projektoch. Ten koncert v rámci online festivalu Plody doby sme zahrali už vo dvojici začala sa ním nová etapa Longital zoči voči :). Intímnosť a hranie zoči voči jeden druhému (jeden druhej, jednej druhému) nám umožnilo nový pohľad na našu hudbu a do playlistu sa dostávajú piesne ktoré sa doteraz bránili hraniu v trojici. Tu je záznam z Plody doby https://youtu.be/_LSiCMXDnxo.

Koncert Longital zoči voči sme my dvaja, noví a pritom stále viac tí istí. Tešíme sa na koncerty zoči voči vám, osobne, tu: 

19.6. Prešov Christiania

20.6. Humenné, History art music club

Koncerty budú outdoor so suchou variantou v prípade zlého počasia

Všetky varianty koncertov budú zachovávať hygienické pravidlá platných v čase konania koncertu, ďakujeme za rešpektovanie pokynov usporiadateľa na mieste.

späť na všetky blogy