Nachádzate sa tu

2019-10-19 19:30:00, Vsetín

Longital představí nové album Mauna.

Longital se vrací do Opic a představí zbrusu nové album Mauna které oficiálně vychází 20.9. na značce Slnko Records. Mauna v indické filozofii znamená ticho a v etymologii hmyzu zase druh afrických motýlů Geometridae s fascinující kresbou na křídlech. Skupina známá mistrovskou prací s dynamikou přinese obrazotvorné písně inspirované mnoha podobami ticha, které umí být někdy i hlučné. Nové album je pokračováním spolupráce s legendárním pražským producentem Ondřejem Ježkem (studio Jámor). Tvořivý tým tak navazuje na předcházející album Divoko (2016), které bylo nominováno na cenu RadioHead Awards v kategoriii Album roku a českou kritikou je zařazené mezi nejzajímavější slovenská alba (Musicserver).

Hostem koncertu je zpřátelená vsetínská kapela Noca.
Facebook 3 opice: 
https://www.facebook.com/triopice/
~~~

Longital jsou stálicí slovenské a české hudební scény a zároveň jsou zakladateli prestižního slovenského labelu Slnko Records. Za 18 roků existence má skupina na kontě 12 alb a koncerty ve 12-ti zemích Evropy, v USA a Kanadě.

Jiří Moravčík, hudební novinář a spoludramaturg Colours of Ostrava, o nich říká: "Slovenské trio s dokonale jasným zábleskem geniality. Tvůrci písňových obrazů nasátých rockem, folkem, osobitou poezií a nepravděpodobným druhem experimentátorství. Hudba, která do vás napumpuje pyrotechnickou energii a vzápětí hladivě uvede do stavu levitace. Shina hraje na baskytaru, zpívá, tančí. Dano připomíná šťastného džina vypuštěného z lahve a nad zvukem jeho kytary musíte přemýšlet, jestli se vám nezdá. Longital přicházejí v nejlepším: rozšířeni na power trio o fenomenálního bubeníka a pianistu Mariána Slávku…“

Mesto: Vsetín

Miesto konania:

Mostecká 362, 755 01 Vsetín, Česká republika

Odkaz na informácie o koncerte: 3 opice - Mauna Tour

Dátum, čas: So, 10/19/2019 - 19:30